sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Marketing a působení reklamy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:38    Post subject: Reply with quote

jirko, ovlivneni reklamou je uz to, ze o vyrobku vis.. A podle me je zrovna tohle hodne dulezita vec. Tomu se moc neubranis, ani kdybys 100x chtel.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:40    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
jirko, ovlivneni reklamou je uz to, ze o vyrobku vis.. A podle me je zrovna tohle hodne dulezita vec. Tomu se moc neubranis, ani kdybys 100x chtel.


no, jako pekne, ale konecnym cilem rekalmy je, to aby jsi si ten vyrobek koupil, a ne o nem jen vedel. Stejne potom na nej do 5 minut zapomenes. Pokud na tebe reklama zapusobi tak jak ma, tak uz uvazujes o jeho koupi a v nejidealnejsim pripade ho koupis. A o tohle jde marketingovym firmam. Ne, aby jsi o nem vedel. A to bylo tak vse.
_________________
[i]štestí je dar
]


Last edited by jirka on Tue 6.2.2007 23:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:41    Post subject: Reply with quote

Tak to ze by na niekoho reklamy a podobne finty neplatili, si nemyslim, ze by bolo mozno. Rozhodne si myslim, ze nie je v moci cloveka ovplyvnit vsetky triky tykajuce sa vnemov, najvyssie mozne zvysenie, zlavy, podpora predaja atd. Seminarna praca skutocne znamena pramalo v tomto smere. Pripravujem si tymto diplomovku, minuly tyzden som obhajila jej predvoj - postupovu pracu, vrsia sa mi tu stosy knih k tejto teme a stale si myslim, ze ma mnohe (vacsina) marketingove tahy ovplyvnuju. Iste, niektore veci si mozeme uvedomit racionalne, ale to, ze nevykupime hypermarket kvoli novorocnym zlavam neznamena, ze reklama a podpora predaja na nas neucinkuje Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19605

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:41    Post subject: Reply with quote

Jiří a co bych měla říct dříve? Napsat sem všechny časopisy, co jsem kdy četla?

Ale líbí se mi, jak sis sebou tak jistý a jak jsi neoblomný - to je skvělé!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:43    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 9:34; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:43    Post subject: Reply with quote

Ja jsem reklamu nestudovala, ale myslim, ze to je dulezitejsi, nez si myslis.
Napriklad.. Clovek jde do obchodu a rozhoduje se, jaky prasek na prani si koupi.. Je docela pravdepodobne, ze si koupi nejaky, na ktery je reklama, uz proto, ze ma pocit, ze mu ho nekdo doporucil, i kdyz to treba nebyl nikdo znamy, ale jen reklama v televizi, kterou navic treba nesnasi..
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:43    Post subject: Reply with quote

jirka wrote:
annysek wrote:
jirko, ovlivneni reklamou je uz to, ze o vyrobku vis.. A podle me je zrovna tohle hodne dulezita vec. Tomu se moc neubranis, ani kdybys 100x chtel.


no, jako pekne, ale konecnym cilem rekalmy je, to aby jsi si ten vyrobek koupil, a ne o nem jen vedel. Stejne potom na nej do 5 minut zapomenes. Pokud na tebe reklama zapusobi tak jak ma, tak uz uvazujes o jeho koupi a v nejidealnejsim pripade ho koupis. A o tohle jde marketingovym firmam. Ne, aby jsi o nem vedel. A to bylo tak vse.


jjednou z primarnych uloh reklamy je naozaj to, ze o vyrobku vies, ze sa ti znacka stava znamou. Ty si myslis, ze do 5 minut zabudnes, ale v skutocnosti je to tak, ze ten vnem ti ostava v podvedomi a ak sa dostanes do situacie kupit napr. jogurt a mas na vyber z xyz znaciek, kupis si nejaku relativne znamu, lebo ti bude pripadat doveryhodna a vobec to nebudes riesit.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:45    Post subject: Reply with quote

melly, ted jsi trochu obratneji vyjadrila presne to, o co jsem se ja krkolomne snazila ve svem poslednim prispevku, dekuji Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:45    Post subject: Reply with quote

jirka wrote:
annysek wrote:
jirko, ovlivneni reklamou je uz to, ze o vyrobku vis.. A podle me je zrovna tohle hodne dulezita vec. Tomu se moc neubranis, ani kdybys 100x chtel.


no, jako pekne, ale konecnym cilem rekalmy je, to aby jsi si ten vyrobek koupil, a ne o nem jen vedel. Stejne potom na nej do 5 minut zapomenes. Pokud na tebe reklama zapusobi tak jak ma, tak uz uvazujes o jeho koupi a v nejidealnejsim pripade ho koupis. A o tohle jde marketingovym firmam. Ne, aby jsi o nem vedel. A to bylo tak vse.


Nemyslim si, že by všechny reklamy byly od toho, aby si člověk zrovna přesně ten výrobek koupil.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:45    Post subject: Reply with quote

Melly, seminarkou to zacalo Skoncilo docasnou praci v reklamni agenture.

jinak promluvil odbornik, a ja potune stahuji ocas a jdu zelzt do koutka.Mas pravdu.

Reknu to jinak. Nejsem obycejna cilova skupina.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:46    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Hele Jirko, tak mi potom vysvetli tohle...jiste si pamatujes, jak byly driv ty reklamy na eroticky linky vzdycky vecer...jsme vesele, jsme zhave, tak nam zavolej 0609142777. Myslis, ze jsem cilova skupina? Laughing A myslis, ze me to zajima a ze jsem tam volala? Laughing No a presto si to pamatuju. Kdyz ti neco vtloukaji do hlavy, vryje se ti to do podvedomi proste.


Jo, přesně tohle se snaží básník jménem BoboKoogik říct. Dík Very Happy Wink
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:46    Post subject: Reply with quote

Tak uz nas nenapinej a prozrad nam to.. Co je na tobe tak vyjimecneho, neobvykleho?
Jsi Palmexman?
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19605

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:46    Post subject: Reply with quote

NO Jirko - to my už přece dávno víme - že ty nejsi obyčejný, na tebe si nikdo jen tak nepříjde Smile A jak se vyznačuje ta "neobyčejná" cílová skupina?
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:48    Post subject: Reply with quote

Jogurty kupuji ty, na ktere neni reklam, to same praci prasky. jidlo, obleceni, kosmetiku.

Presla me chut se hadat. ubijite me tady pravdivimy argumety a ja su uvedomuji jaky jsem debil.

uz pomlcim.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 6.2.2007 23:49    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Tak uz nas nenapinej a prozrad nam to.. Co je na tobe tak vyjimecneho, neobvykleho?
Jsi Palmexman?


Roflnik
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms