sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Mateřské pudy a sny :)
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 12.6.2008 21:32    Post subject: Reply with quote

iste sny mam... keby som dnes otehotenela na potrat nejdem v ziadnom pripade. chcela by som mat dieta s mojim priatelom nielen pretoze ho mam rada -hoci najma preto/ale aj pretoze viem ze je rodinne zalozeny, miluje deti a bol by skvely vecia som zvedav ako nase deti budu vyzerat. chcela by som dve, chlapceka a dievca. Stelu a Teodora..)
co ma brzdi je samozrejme to ze mam este najmenej rok skoly na Bc. a hlavne nemam ziadne financne zazemie. Nemame byt, obaja byvame u rodicov, a hoci priatel zaraba relativne dobre, je este trochu detinskyúale to asi kazdy chlap/ ale viem ze keby taka situacia nastala sme schopni ju nejak riesit. Nasi maju priatela radi takze keby ma " nabuchal" nejake problemy by doma neboli, nakoniec nie sme spolu tyzden ani rok, a nemame 16..
coho sa bojim je samozrejme zodpovednost za niekoho ineho, doposial nepoznany strach , ktory ti neda spat, ze zrazu ide tak nejak prirodzene bokom a cely svet sa otoci len okolo toho maleho tvora
a tiez s abojim ze ci vobec zvladnem porod a ci si ma vobec podari otehotniet a donosit zdrave babo- ako pise hope dnes je to dar, ked vidim mnoho pripadov okolo seba, tak to je svata pravda
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 12.6.2008 21:40    Post subject: Reply with quote

Jj, Hope, já si nestěžuju Smile Nějak bylo, nějak bude. Jenom jsem si vzpomněla, jak jsem byla "mateřství přístupná", než jsem zjistila, že jsem doopravdy těhotná. Přestože jsem si předtím mockrát představovala, jaké to bude, tak mi to v reálu přišlo jak ze špatného filmu a nějakou chvíli trvalo, než jsem tomu vůbec uvěřila Laughing

No a co se těch snů týče, tak teď právě ani moc žádné nemám, protože jsem už jednou zažila, jak jednoduše se všechno může obrátit o 180 stupňů. Momentálně se mi mé sny a cíle mění stejně často jako nálady Laughing Takže snad jenom takové to trapně omílané "abychom byly obě zdravé" Smile

Zuzo, myslím, že by sis měla hlavně ujasnit, jestli děti vůbec chceš. Jestli jo, tak tomu klidně nechejte volný průběh. Nikdy totiž není ten správný čas. Je skvělé, že máš chlapa, který je rodinně založený, spousta mužů se dětí bojí jako čert kříže Laughing A zázemí máte, takže fakt není moc co řešit. Co se práce týče, tak jsem byla sama dost překvapená, kolik mamin na mateřské pracuje, určitě by se ti podařilo domluvit částečný úvazek/práci na dálku atd. A kdo ví, třeba by se ti pak ani do práce moc chtít nebude. Hormony udělají svoje Smile
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 12.6.2008 21:43    Post subject: Reply with quote

Corbusier wrote:


Já se hrozně bojím toho, že mi jednou bude třeba 30 a víc, budu mít dobrou práci, a děti si prostě nebudu moct dovolit. A nebo, když si je budu moct dovolit, tak je nebudu moct mít.
noo, to je přesně ono..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Christine
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 29 Mar 2007
Posts: 3425

PostPosted: Thu 12.6.2008 21:46    Post subject: Reply with quote

já se zas bojím že budu mít dítě s někým koho nepoznám odstatečně on bude třeba pedofil Embarassed a bude to dítě mít rád a nepoznám to, nebo se prostě něco stane a nebudu moct mít děti atp.
Poslední dobou mi celej svět přijde hrozně zvrácenej a tak přestávám věřit že jednou budu mít děti, ale na druhou stranu je to jediné co mě přináší uspokojení. Ve smyslu myšlenek na budoucnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 12.6.2008 21:48    Post subject: Reply with quote

no já beru mít dítě něco jako splnění svýho poslání, že odtoho tady jsem Embarassed jako je to třeba divný..ale prostě mám poci, že jen tak bude mít muj život smysl
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Axioma
coin-operated girl


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6911

PostPosted: Thu 12.6.2008 21:59    Post subject: Reply with quote

Mně v poslední době opustily dost silný mateřský pudy, který jsem měla, ale ted bych spíš chtěla společný život s chlapem. To společný hospodaření, usínání, víkendy. A asi i tu svatbu Embarassed Ale se současným to nepůjde, tak nevím...
_________________
Not all those who wander are lost.
There is so much love in me.
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Thu 12.6.2008 22:06    Post subject: Reply with quote

napřed musím najít chlapa. pak se možná ve mně někdy probudí i mateřské pudy. ale hlavně bych v sobě měla najít pud sebezáchovy Laughing ten mi dost značně chybí Laughing
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10085

PostPosted: Thu 12.6.2008 22:15    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
no já beru mít dítě něco jako splnění svýho poslání, že odtoho tady jsem Embarassed jako je to třeba divný..ale prostě mám poci, že jen tak bude mít muj život smysl
Přesně! Celý život se jen snažím jít k tomu, abych to dítě měla jak uživit, proto si hledám chlapa, aby mi to dítě jak splodil, tak pomohl se mi o něj starat. vedu představit nemít nikdy děti.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8200

PostPosted: Thu 12.6.2008 23:09    Post subject: Reply with quote

mex - no ja az tak nevisim na praci, a dite (casem? Embarassed ) chci, cele by to bylo jednodussi, kdyby se mnou chtel byt v Praze, ja se asi vic bojim toho stehovani jak ditete (a na dite se to vaze, protoze nejpozdeji se budu k nemu stehovat na materskou)
jako ma krasny barak, priroda kolem a tak.....ale taky tam budu v naprosty izolaci od vsech a vseho na co jsem ted zvykla no a prave s praci to pak bude taky slozitejsi

ja bych se priklanela k tomu, ze rok si jeste pobudu v praze a pak treba, ale tento tyden se stal tatkou jeho kamarad a to jsou uplne silene telefony (ve stylu kdy teda koncim tu antikoncepci...)
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8200

PostPosted: Thu 12.6.2008 23:15    Post subject: Reply with quote

jo a taky me chytaj strachy, jak by se treba postavil k tomu, kdyby se zjistilo, ze jsem neplodna Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 12.6.2008 23:43    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
je mi teprv 21, ale mám fakt panickou hrůzu z toho, že se svou povahou a svými nároky zůstanu na ocet a sama a bez dětí a bude ze mě zahořklá stará vyhaslá ženská.


Já to mám úplně stejně Embarassed Akorát mám teda v plánu si opatřit spoustu dětí, i kdybych chlapa prostě neměla.

A mateřský pudy na mě poslední dobou dolíhají dost silně. Myslím, že bych byla dobrá máma, ale zároveň si pořád ještě připadám sama jako děcko Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
*Night
Guest





PostPosted: Thu 12.6.2008 23:58    Post subject: Reply with quote

Já mateřský pudy nemám vůbec, až si někdy říkám, že svému okolí musím připadat jako exot..všichni kolem se rozplývají nad sladkými miminky, jak krásně papají, kakají, čůrají, plánují jim skvělou budoucnost..mně tohle nijak neoslovuje. S dětmi se ráda pomazlím a pak je ráda vrátím rodičům. Mám jiné plány, jiné sny. Ale moc lidí kolem mě to tak rádo nevidí, rodiče se už vidí jako babi s dědou, všichni tak nějak počítají, že to dítě s přítelem mít budeme. My o tom ale vůbec nesníme. Milujeme se, ale dítě není podmínkou, se kterou by náš vztah držel a padal. Jak je teď všude kolem ten baby boom, silné ročníky mají děti, zaměstnavatelé se tomu přizpůsobují, v TV pořadech je silné zaměření na matky s dětmi, v časopisech dlouhé články o dětech...Jako by žena, které netouží po dítěti byla divná. Trošku mě to mrzí, jak se celý svět přizpůsobuje tomu, že většina žen chce dítě. Jsou ale i takové ženy, které děti nechtějí.
Back to top
 
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16152
Location: up in the sky

PostPosted: Fri 13.6.2008 6:27    Post subject: Reply with quote

zuza wrote:
jo a taky me chytaj strachy, jak by se treba postavil k tomu, kdyby se zjistilo, ze jsem neplodna Embarassed


já se děsně bojím Sad protože už v podstatě od děcka jsem mívala záněty močáku a jak víte, je to hned vedle, takže záněty i v pochvě (dokonce i cysty na vaječníku). A prostě mám strach, že až to bude aktuální, doktor mi řekne, že nemůžu. Já jsem se na děti teď už začla docela těšit, přestože mi je teprv 20 a nemám ani přítele. Včera jsem zrovna seděla v kostele (ne na modlitbě, na koncertě) a říkala jsem si, že už bych si měla někoho sehnat, vzhledem k tomu, že jsem si vždycky plánovala dítě tak v pětadvaceti a těch pět let uteče jako voda... A než s někým budu mít dítě, tak bych s ním aspoň dva tři roky chtěla chodit... Resp. žít
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 13.6.2008 6:31    Post subject: Reply with quote

Bibi wrote:
A prostě mám strach, že až to bude aktuální, doktor mi řekne, že nemůžu.

To je moje nocni mura Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16152
Location: up in the sky

PostPosted: Fri 13.6.2008 7:11    Post subject: Reply with quote

Terry a tobě to nějak reálně hrozí, nebo se "jen" bojíš?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Next
Page 2 of 30

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms