sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Práce nebo vztah
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 17.4.2008 21:42    Post subject: Reply with quote

Zas na druhou stranu, každý vztah má svou hranici, nějakou mez, kterou už prostě nepřekoná. A nikdo dopředu asi moc neví, kde přesně ta hranice je. Pokud bych si byla jistá, že přítel je ten pravý a měla jinak funkční vztah, tak bych jeho pevnost takhle neriskovala.
Samozřejmě je na každým, co v životě je jeho prioritou...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 17.4.2008 21:45    Post subject: Reply with quote

zajímavé je pozorovat názory tady na boardu.. opravdu si někdy připadám jako ve feministickém klubu Mr. Green

modelová situace A/
přítel pracuje od rána do večera, nemá na uživatelku aorty čas->
RADY ostatních uživatelek:
- nezaslouží si tě
- na tvém místě bych se s ním rozešla
- kdyby tě miloval, nechal by práce a byl by s tebou
...
...
...

modelová situace B/
uživatelka aorty něco chce, příp. chce pracovat od rána do večera, ví, že nebude mít na přítele čas, případně udělá něco, co není dvakrt košer, co se třeba nedělá a samotnou by ji to mrzelo, kdyby ji to partner udělal nebo něco podobného (bylo toho tu plno, bohužel noční hodina už mi trochu zatemňuje paměť)
RADY ostatních uživatelek:
- jestli to nebude tolerovat, vztah nestojí za to
- jestli ti neodpustí, je blbej a nestojí za to
- chlapů vždycky je a bude, pokud se mu to nelíbí, ať jde
- pokud by to nevydržel, tak by se to stejně časem rozpadlo
- příležitost je jen jedna, chlapů je plno
...
...


no prostě mě to tu fakt poslední dobou baví Laughing Laughing
Obzvláště u některých přesně vím, jak budou reagovat a obzvlášť některé uživatelky totiž vše dokážou brilantně hodit pokaždé na přítele Laughing (každopádně myslím, že nejlepší perly teprve ještě příjdou Mr. Green )

omlouvám se za OT, ale nemohla jsem si pomoct, a přeji dobrou noc Smile Pusnik

edit: Shar, rozhodla bych se pro to, na čem by mi záleželo víc.
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Thu 17.4.2008 21:57; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 17.4.2008 21:47    Post subject: Reply with quote

Shar- wrote:
Holky já vás obdivuju,já jsem takovej "srab", neumím se rozhodnout a asi dělám chybu, když upřednostňuju přítele Confused


Mně to jde krásně, když žádnej není v dohledu tak obzvlášť! Laughing Jsem emancipační průkopnice! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Thu 17.4.2008 21:54    Post subject: Reply with quote

já bych asi šla do práce, a to z toho důvodu, že vím, že přítel by si taky příležitost nenechal ujít. Kdybych já se práce vzdala a přítel pak nějakou podobnou příležitost vzal, tak by mě to pěkně vytočilo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 17.4.2008 22:01    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
Já bych určitě šla do práce - protože časem bys mohla litovat, že ses taky na takovou příležitost vyprdla.

To sice jo, ale stejně tak se může stát, že bys mohla litovat toho, že sis kvůli práci zničila vztah a pak by ti třeba za rok dali padáka (nebo by práce nesplnila tvoje očekávání) a nebylo by ani jedno.. takže o takových situacích nemá cenu ani spekulovat.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Thu 17.4.2008 22:03    Post subject: Reply with quote

ja si myslim ze spekulovat o tom ze se vztah rozpadne na zaklade prace ktera jeste ani nezacala je dost pofiderni...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Thu 17.4.2008 22:07    Post subject: Reply with quote

Nevím, ale vzhledem k atraktivitě povolání bych spíše sázel na to, že dříve přítele necháš ty, než naopak. Každopádně si myslím, že tohle povolání vztah dlouho neustojí, pokud přítel není zrovna pilot... Je to úplně jiný život. Pokud zvolíš práci tak tě to nejspíše bolet nebude.
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 17.4.2008 22:09    Post subject: Reply with quote

ephelides: to je pravda
nemá cenu se vůbec zabývat asi coby kdyby.. každopádně člověk asi sám vycítí, kdy je vztah už v ohrožení a kdy ne.. pak záleží na tom, co ti dá víc, co je pro tebe přednější..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Thu 17.4.2008 22:19    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.


Last edited by Court on Sun 8.6.2008 17:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 17.4.2008 22:59    Post subject: Reply with quote

ephelides ma pravdu. kdyz se shar uz ted takhle zasadne boji, ze se ji vztah rozpadne kvuli tomu, ze se budou vidat mene (nezda se mi to zase tak strasne moc malo, ale ja uz to mam asi posunuty) a hlavne proto, ze on bude chodit za zabavou vic s jinyma lidma nez s ni, tak uz to hned ze zacatku "smrdi" Mr. Green vzdyt prece letusky (a dalsi povolani) maji normalne partnery a urcite nejsou vsichni z oboru...

mo, tva analyza je zajimava Laughing zajimalo by me, ktere konkretni uzivatelky mas takhle prokouknute Paranoidnik

jedno je jasny, v jakemkoliv vztahu se vyplati myslet trosku vic na sebe a neprizpusobovat vsechno tomu druhemu (to rika ta prava, ja vim)

Shar- wrote:
Holky já vás obdivuju,já jsem takovej "srab", neumím se rozhodnout a asi dělám chybu, když upřednostňuju přítele Confused

tak ono se vzdycky radeji lehceji, nez se pak v realu rozhoduje Wink
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nevelkej ale krásnej
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 55

PostPosted: Fri 18.4.2008 0:35    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Shar, ale pokud by se opravdu zachoval takhle tak by to ten pravý nebyl, ne? Confused Vztah není o tom přizpůsobovat mu i svou vysněnou kariéru nebo práci (pokud to tedy pro tebe je vysněné), ale spíš o tom překonávat i nějaké překážky aby se opravdu ukázalo, jestli je tak pevný nebo ne.
Takže bych asi zvolila práci, ale těžko říct kdybych se o tomhle musela opravdu rozhodovat.


A kdybys ty měla přítele, se kterým bys myslela vztah vážně a on by si našel práci takovou, že byste se skoro neviděli, byla bys spokojená, že můžeš překonávat překážky, nebo bys mu dala najevo, že bys raději byla s ním?

Překonávání překážek je OK, ale vytváření překážek už mi OK nepřipadá. Já bych určitě kariéru obětoval a určitě bych se ozval, když by mi má drahá polovička oznámila, že se skoro neuvidíme. To by pak byl vztah o penězích a ne o lidech.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nevelkej ale krásnej
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 55

PostPosted: Fri 18.4.2008 0:44    Post subject: Reply with quote

Shar- wrote:
Holky já vás obdivuju,já jsem takovej "srab", neumím se rozhodnout a asi dělám chybu, když upřednostňuju přítele Confused


Žádná práce není tak skvělá, aby stálo za to obětovat vztah, ve kterém jsi spokojená. Je hloupost dopředu podezírat partnera, že bude mít příležitost, tak ji využije. Spíš mu časem může přijít, že vlastně žádný vztah nemá.

Jak dlouho chceš takovou práci mít? Budete mít čas řešit společné problémy, když se neuvidíte, nebo se z vašich setkání stanou pomalu návštěvy ze slušnosti nebo nevázaný sex, protože už si skoro nebudete mít co říct, neb máte každý svůj život?

Podle mě není odvaha zvolit práci před vztahem. Podle mě je to sobectví a neschopnost mít kvalitní vztah. Na takových rádkyních není co obdivovat.

Je fakt, že práce je dost podstatná část života, ale je to koneckonců jen prostředek pro vydělávání peněz a já raděj budu mít práci na prd než vztah na prd. Není nic smutnějšího než přijít z blbé práce (v každé práci je něco blbé) do prázdného bytu nebo do bytu, kde na tebe čeká člověk unavený z toho, že vůbec nejste spolu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nevelkej ale krásnej
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 55

PostPosted: Fri 18.4.2008 0:50    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
jedno je jasny, v jakemkoliv vztahu se vyplati myslet trosku vic na sebe a neprizpusobovat vsechno tomu druhemu


Vždycky je na místě myslet zásadně na sebe. Když totiž člověk opravdu myslí na sebe, je v jeho zájmu mít hezký vztah, být šťastný a to zase nejde bez toho, aby ten druhý cítil totéž Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Fri 18.4.2008 0:51    Post subject: Reply with quote

A on někdo nemyslí na sebe?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 18.4.2008 6:35    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
zajimalo by me, ktere konkretni uzivatelky mas takhle prokouknute Paranoidnik


Pokud to chceš vědět konkrétně, tak ukázkovým příkladem je třeba loth (sorry, loth) Nevinnik

Jinak souhlas s krásným. Ani mě nepřekvapuje, že je tak velká rozvodovost, když to tu čtu. Příjde mi, že obzvlášť tady na aortě nemaj holky stejný metr pro sebe a pro svoje přítele. Překonávání problémů? Fajn, ale nepříjde mi, že byste se o to zrovna vy snažily (teď nemluvím o této konkrétní situaci), protože tu často místo řešení padají slova "jak s ním můžeš být" "to já být tebou, tak se s ním rozejdu" atd. Takže asi tak.
Jinak už se od diskuze distancuju, protože vím že minimálně 90% tu se mnou souhlasit nebude (což mě nepřekvapuje).. ale někdy je možná dobré se na věci podívat i z druhé strany, jak by bylo vám.. a taky hledat chyby i u sebe.

Btw. myslím, že člověk stejně nakonec pozná, že to štěstí není v práci, penězích atd. že je úplně jinde..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms