sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
váš vztah s matkou
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sat 7.4.2007 18:53    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by corona on Sat 6.10.2007 17:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Sat 7.4.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

tornado - zkoušela jsem si s ní promluvit. Ale ona je svým způsobem nemocná. Nikam to nevedlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Sat 7.4.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

moje mamka je úžasná! Miluju na ní, jakej má o všem přehled, vždycky když se jí na něco zeptám, má mi k tomu, co říct a nebo ví, kde to hledat .. Miluju ji za to, jak se ke mě chová, že mi věří a že mě ve všem podporuje .. je to moje velká kamarádka a já si strašně moc přeju, aby svou nemoc překonala a byla tu s námi ještě moc dlouho .. nevím, co bych bez ní dělala ...
_________________
it is what it is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Sat 7.4.2007 20:00    Post subject: Reply with quote

Terez- to mas super vztah

moje mamka praveze vubec prehled nema, at se ji na cokoliv zepta, odbyde me tim jejim "nevim", navic neumi moc razantne prosazovat svuj nazor, radsi se ostatnim prizpusobuje, snadno se necha vytocit, nema velky smysl pro humor,.......mohla bych pokracovat dal.......ale jedina vec, kterou docela obdivuju, ze je strasny pracant....kdyz se neco dela, neodejde od toho, dokud neni hotovo
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Sat 7.4.2007 20:13    Post subject: Reply with quote

Vlastne bych totez, co jsem tady napsala o sve mamce mohla rict i o tatovi Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 7.4.2007 20:24    Post subject: Reply with quote

terka.23.k wrote:
nema velky smysl pro humor


ta moje ho ma az az Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Sat 7.4.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

Já s mámou vycházím dobře, nikdy jsme neměly výraznější konflikt, i když jsem se často chytly, když jsem ještě bydlela u rodičů. Máme obě docela rozdílné představy o chodu domácnosti a navíc mě máma pořád měla za malou holčičku, takže to nedělalo dobrotu.
Ale zase jako malá, i v pubertě, jsem s ní měla skvělý vztah, nikdy jsem neprošla tou fází "rodiče jsou totální debilové".

Teď jsou naše vztahy o 100% lepší, když se vídáme jednou týdně, popovídáme si, je to fajn. Konečně mám pocit, že jí došlo, že jsem dospělá.

Jediné, co mi trochu vadí je, že nemůžu mámu nějak obdivovat nebo v ní mít vzor nebo oporu. Občas mi připadá, že je to spíš naopak, já jí pořád s něčím radím, něco zařizuju, vydělávám víc než ona, na rozdíl od ní umím vařit, něco doma spravit... prostě není to člověk, u kterého bych našla pomoc (kromě emocionální), kdyby šlo do tuhého. Beru jí spíš jako takovou dobrou kamarádku.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 7.4.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

Můj vztah s mamkou je nejlepší, když se nevidíme Confused Opravdu se mi hodně ulevilo, když jsem šla na vysokouo Embarassed Já si to do té doby vlastně neuvědomovala, ale hrozně mě omezovala, ani ne tak fyzicky, jako spíš psychicky.
Mám mamku ráda, protože je to prostě mamka, ale ona je člověk, který absolutně nezná a neovládá sám sebe. Někdy je hrozně hodná a vstřícná a z toho dokáže otočit a být jak satan. Její štěstí je, že na všechno špatné rychle zapomene. Já to bohužel nedokážu, to hnusné, co mi řekne, ve mně docela dlouho zůstává.
Máma je závislá osobnost. Nedokáže žít svůj život sama za sebe. Pořád se schovává za "to nejde", "to nemůžu" a "to se nehodí".
Jenom se modlím, aby tátovi neruplo v bedně a nenašel si třeba jinou ženskou Embarassed Nevím, co by pak dělala.
Radši se jí ani s ničím nesvěřuju. Když má svůj amok, dokáže to dost hnusně použít vůči mně. Vlastně mi dokáže hodit do ksichtu i věci, které vůbec nejsou pravda a které si bůhví proč vyfabulovala ve své hlavě. Ani nevím, jestli si vůbec uvědomuje, že to není pravda, nebo jestli tomu tak zarytě věří.
Rady se od ní taky nedočkám. Žije si ve svém světě stereotypů, věci jsou pro ni buď černé nebo bílé. Já jsem pro ni přecitlivělá vysokoškolačka, co si o sobě moc myslí, proto, že nesdílím názor, že by s chlapem stál a padal svět a protože nechci jít po škole makat někam za deset litrů. Vlastně si to o mně možná tak docela nemyslí, jenom je tak zoufale nesebevědomá, že nevěří, že by něco z toho mohlo platit taky pro ni.
Ona není zlá, jenom prostě neumí pracovat sama se sebou. Je jak děcko v pubertě a čím je starší, tím je to horší. Chtěla bych jí pomoct, ale ona to odmítá. Tak to nechávám, jak to je, a radši nad tím moc nepřemýšlím, protože je to hrozná beznaděj Sad
Naše vztahy jsou na řekněme průměrné úrovni. Docela často si voláme, pokecáme o počasí a o tom, co zase brácha provedl, ale opravdová hloubka a blízkost v tom není. Vždycky jsem měla mnohem blíž k babičce.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sun 8.4.2007 9:50    Post subject: Reply with quote

ked je mama normalna vychadzame dobre, hovorime o sexe, o vsetkom moznom
ale vascinou nie je normalna, je prehnane pedantna, ako cela moja roidna zaujata na segru a ja som ta zla. vacisnou sa len hadame a myslim ze vsetky moje psychicke problemy vychadzaju z rodiny,
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28453

PostPosted: Sun 8.4.2007 9:54    Post subject: Reply with quote

nejsme zadny velky kamaradky,to ne...ale dokazem si povidat o spouste veci...cela nase rodina neni na nejaky velky city stavena, ale kdyz je treba,tak me podrzi...dneska me moc potesilo, kdyz mi segra rekla,ze se ji rano mama ptala,kde ze je ten neuschwanstein, ze by mi udelala radost, abych prisla na jiny myslenky...no,segra ji rekla,ze je to fakt z ruky,ze to jen tak za vikend nestihnem...ale fakt mi to udelalo radost Love
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 8.4.2007 10:01    Post subject: Reply with quote

Já s mámou vycházím (no, ted zrovna moc ne, ale přisuzuju to k tomu, že má nervy v háji kvůli babičce) tak nějak normálně, nejsem typ člověka, co se rád svěřuje rodičům a to je asi důvod našich hádek, protože mi vyčítá, že jim nic neříkám, že se s nima nebavím, ale já prostě nemám tu potřebu, od dětství jsem samostatná a mě by fakt nenapadlo za nima jít a o něčem se poradit, něco jim říct atd Confused
Ale mám ji hrozně ráda, je to hrozně chytrá a hodná ženská a myslím si, že až se ted budeme vídat 1y týdně, že to bude v pohodě. A táta to samý, vím, že by se oba dva pro nás nejraději rozkrájeli.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
smouki
no fear


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2578

PostPosted: Sun 8.4.2007 10:55    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by smouki on Mon 27.4.2009 15:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 8.4.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

no... na jednu stranu se s mamkou dá někdy pokecat, jako s kamarádkou, občas se za mě postaví....
na druhou stranu je schopna mít ke mě výroky typu "Jsi absolutně blbá, tupá, nikdy ničeho nedosáhneš, nelez mi na oči,di do prdlela, patříš do cvokhausu... to jiné dcery...."
Bohužel převažuje častěji ta druhá varianta.. tak asi takhle
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 9.4.2007 16:41    Post subject: Reply with quote

Mam to podobne ako Suny....
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 9.4.2007 17:21    Post subject: Reply with quote

Moje maminka je zlatíčko. je to kamarádka, zároven máma, má autoritu, strašně jí obdivuju,vážim si jí a je pro mě vzorem..mužu jí říct všechno..Je fajn, že vede takovej mladistvej život, má kamaráda přibližně v mým věku, trávíme spolu hodně času.. v létě se jezdíme koupat, jezdíme na bruslích.. pokaždý kdeyž si chce něco koupit musím jít s ní, abycj jí to schválila..Strašně mě mrzí jak se na ní přiživuju, je mi 24 a moje maminka mi platí pulku školnýho, sem tam mi koupí džíny nebo boty.. DEoufám, že jí to jednou budu moct vynahradit.
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms